pronajem.infoblog.cz

Vlastní nebo pronajatý byt?

Publikováno 22.01.2015 v 21:23 v kategorii PRONÁJEM, přečteno: 53x

Mnoho Čechů chce bydlet ve vlastním a velké většině z nich se to daří. Jsou samozřejmě i tací, kteří dávají přednost bydlení v nájmu, ale oproti minulosti jich ubývá. O tom svědčí i fakt, že nájemních bytů začíná být přebytek.

Jak chtějí Češi bydlet?
BytČeši chtějí bydlet ve vlastním domě nebo bytě. Problémem, který vás může na cestě k vysněnému bytu zabrzdit, jsou finance. 

Pokud nemáte našetřeno tolik, kolik potřebujete, můžete využít v současné době velmi výhodné hypotéky nebo peněz ze stavebního spoření.

Roste i počet lidí, kteří si půjčují na rekonstrukci starších bytů. Poslední dobou realitní trh ožívá a prodej a nákup nemovitosti už není takový problém jako před několika lety. Skutečnost, že se realitní trh rozpohyboval, vedla k tomu, že se zvýšila také cena nemovitostí.

Hlavně stouply ceny nových bytů v Praze. Bydlení Praha tak vychází až o sedm procent dražší než dříve. Zákazníky to ale příliš neodradilo. Nejoblíbenější jsou menší byty. Poptávka po nich se meziročně zvedla o čtvrtinu.

Proč je preferováno vlastní bydlení?
BytVlastní bydlení je především pro ty, kteří našli to pravé místo, kde se jim líbí a mají stálou práci. 

Navíc s vlastním bydlením můžete volně nakládat. Pronájem nebo prodej bytu není problém.

Pronájem může sloužit jako skvělý prostředek k získání příjmu. V neposlední řadě budou vlastníci při opravách nebo rekonstrukcích dávat peníze do svého.

Pro koho jsou nájmy?

Lidé sice spíše touží po bydlení ve svém, ale ne všichni toto řešení považují za nejlepší. Existují skupiny lidí, které dávají přednost bydlení v pronajatém bytě. Mezi takové skupiny můžeme zahrnout třeba tyto:


 • lidé, kteří se učí bydlet sami
 • lidé hledající partnera
 • lidé na začátku své pracovní kariéry
 • lidé, kteří nejsou rozhodnuti, zda se nebudou stěhovat
 • lidé, kteří jen stěží našetří na koupi bytu a další.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?