pronajem.infoblog.cz

Typy a trendy studentského bydlení

Publikováno 13.09.2014 v 10:04 v kategorii PRONÁJEM, přečteno: 76x

Pronájem bytů se stal pro studenty komfortním a zároveň i dostupným řešením ubytování. Vysokoškolské koleje sice zvyšují standardy kvality, ale studentům to nestačí. Požadují dostupnost centru města, dostatek soukromí a příjemné prostředí i cenu.

Koleje - málo legrace za hodně peněz
KalkulkaceCena za ubytování na koleji často sehraje rozhodující roli. 

Studentům ale vadí, že za odevzdané peníze se jim nedostane odpovídající kvalita ubytování. 

Vybavení pokojů bývá tristní. Starý nepohodlný nábytek, zastaralé spotřebiče a sterilní interiér bez nápadu. Koupelna společná pro celé patro. 

Pokud má student to štěstí, že na koleji zrovna funguje internet, může si do vyhledávače lehko zadat heslo byty Praha a zjistit, že za své peníze jinde získá daleko komfortnější ubytování.

Pronájem pokoje
PokojPokud hledáte alternativu k pokoji na koleji, zkuste se zaměřit na hledání volných pokojů v soukromých domech nebo bytech. 

Prozkoumejte nabídky realitní kanceláře, prohledejte internet. 

Je velmi pravděpodobné, že najdete místo, které se vám zalíbí. Cenově vás vyjde naprosto stejně, ale poskytne vám větší míru svobody i soukromí.

Pořád ale nebudete tak úplně ve svém a prostor budete částečně muset sdílet s dalšími lidmi. Přesto je to ale relativně oblíbená varianta studentského bydlení.

Společný pronájem

Největší trendem v bydlení pro studenty je společný pronájem. Skupina předem domluvených studentů si najde větší byt a využívají ho ke společnému bydlení. To nabízí klientům největší míru soukromí.

I cenově se tato varianta pohybuje v přijatelné mezi. Mnoho mladých sdílí názor, že nemají problém zvýšit své náklady ve prospěch příjemnějšího bydlení. Vybírají si byty k pronájmu v lokalitách blízko univerzit nebo blízko centru města.

Kde hledat?

Možnosti najdete jednak na školních nástěnkách - papírových i webových, dále hledejte i v nabídkách realitních kanceláří.

Studentské bydlení je jedním z hlavních témat současného trhu s realitami a posouvá se směrem k moderním, nápaditým a cenově dostupným řešením.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?