pronajem.infoblog.cz

Kde koupit byt?

Publikováno 27.02.2018 v 16:50 v kategorii BYDLENI, přečteno: 30x

Ať už uvažujete nad koupí bytu z důvodu následného pronajímaní nebo v něm chcete bydlet, měli byste mít na paměti pár věcí. Na některé důležité věci jako je například lokalita někteří kupci totiž zapomínají. Jdou tak do koupě bytu zbytečně po hlavě a pak litují.

Nejlevnější byt nemusí být i ten nejlepší
BytPokud sháníte bydlení Praha a koukáte po svém vysněném hnízdu lásky, mějte se na pozoru. Cena totiž není to jediné, na co byste měli koukat.

Ano, je to sice jeden z faktorů, podle kterého se rozhodujeme, protože prostě přes určitý limit nejede vlak. Ale zdánlivě levný byt potřebuje mnohdy mnoho oprav.

To si takhle koupíte byt za „pár“ tisíc a postupem času zjišťujete, že už jste do něj vrazili dvojnásobek. Na první pohled si totiž nevšimneme toho, že je potřeba udělat nové rozvody nebo že budeme muset vyměnit staré topení za nové.

Nezapomínejte na lokalitu

Důležitá je i lokalita bytu. Nikdo nechce dojíždět do práce přes půlku města. Některé reality Praha sice staví krásné domy, ale na tuto skutečnost zapomínají.

Sestavte si tedy před koupí jakéhokoliv bytu kritéria a seznam pro a proti. Nakonec vám z těchto seznamů určitě něco pěkného vzejde.

Na co nezapomínat?

Často vyhledávaná fráze „byty prodej“ je oblíbená i u lidí, kteří chtějí koupený byt dále pronajímat. Při koupi takového bytu, který vám má následně vydělávat dávejte pozor hned na několik věcí. Je důležité si stanovit, komu chcete byt pronajímat.

Nejžádanější jsou byty 2+kk, do kterých se stěhují hlavně páry. Takže koupí bytu o velikosti 2+kk určitě neprohloupíte. Určitě dbejte na dobrou dostupnost MHD do centra.

Mladí lidé ještě kolikrát nemají auto, takže jim MHD bude při cestě do práce nápomocné. Jistě nezapomínejte ani na to, zda je v lokalitě, ve které hodláte koupit byt veškerá občanská vybavenost.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?